Glive, Bukovaca. Prvi rod mog eksperimenta gajenja Bukovace - 02 -Dec. 2017g. - --"dr. Hristic Recept": Iseckam pečurke i luk, izdinstam na maslinovom ulju i na kraju dodam malo oregano. Onda dodam par većih kašika pavlake i vrlo malo senfa. Ne da je ukusno nego fantazija...Baš sam večeras pred posao napravio poveću činiju. To može nekoliko dana da stoji u frižideru i odličan ukus ima. To je greh u paprikaš jer ubiješ ukus...Dobro je i za lazanje. Izdinstaš i dodaš u pasta sos umesto mesa. Savršeno!!!

Drugi po redu rod Bukovace. 07-12-2017 g. Eksperiment i dalje u toku, treba nastelovati temperaturu, vlaznost, i dotok svezeg vazduha. Najlepse sto se ova vrsta gljive nicim ne prska, kao naprimer Sampinjoni (izbeljuju, i......).

Ako nemate rostilj, ili ste lenji da zapalite taj rostilj negde napolju, a recimo grejete se na drva, evo ideje za rostiljanje u sobnoj varijanti.

Obicna pec na drva, i u zimskom periodu, dovesti Bukovinu ili Bagrem drvo do zara, bez dima, is staviti Bukovacu u masice -
" kupljeno u Brikolazu". Dve masice - jedna je sasvim dosta po osobi, 2-3 min. svaka strana dovesti do res stanja.

Pre rostiljanja, malcice posoliti sa obe strane. Bukovaca se ne pere, vec se izvorno soli, dinsta, ili rostilja. Takodje, kao ni krompir, Bukovace se NIKADA NE PODGREVA, vec se kasnije jede hladna iz frizidera, ili sa sobne temperature.

Malo sam morao da capam, nisam mogao da izdrzim......kuvarska posla!!!!

Posno jelo - postni pasulj, zapecen u rerni, domaci kiseli kupus, i domaca Organska Bukovaca, grilovana. Mozda bi bilo dobro dodati pecene krompir polutke u rerni, crno vino, i ako vec nije post, kajgana, neki lep cvrsti sir - ili Kamaber mazati na vruce krompir polutke, itd.